Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Genel Yayın İlkeleri


1. SOCIAL MENTALITY AND RESEARCHER THINKERS JOURNAL (SMARTJOURNAL) Dergisi uluslararası hakemli ve endeksli e-dergidir. Sayı esasına dayalı olarak aylık periyodlar ile yayın yapmaktadır. İlgili sayıda yayın kalitesi ve içerik açısından en fazla 25 adet çalışmaya yer verilmektedir.

2. SMARTJOURNAL dergisine gönderilecek olan çalışmaların yayına kabul edilmesinde makalelerde özgünlük, önem ve etki unsurları dikkate alınmaktadır. Bu nedenle dergi sistemine yüklenmiş hatta hakem süreci olumlu olarak raporlanmış olsa dahi, çalışmanın yayımlanıp yayımlanmayacağı kararı editör kurulunun kararına bağlıdır. 

3. SMARTJOURNAL Dergisi, SOSYAL BİLİMLER alanında yapılmış çalışmaları yayınlayan bir dergidir. Yalnızca özgün ve bilimsel makalelere ilişkin metinleri yayınlar. Ayrıca, sunulduğu yer, toplantı ve tarihin kaydedilmesi ile başka bir yerde yayınlanmamış olması şartıyla kongre ve sempozyum bildirileri de makale çalışması olarak yayınlanabilir. Ancak bu yayın etkinliğinden kaynaklanması muhtemel herhangi bir sorunun sorumluluğu yazara aittir.

4. SMARTJOURNAL Dergisi’ne gönderilen yazıların daha önce herhangi bir mecrada yayınlanmamış olması ve sisteme eklendiğinde bir başka yayın organının yayın değerlendirme sürecinde bulunmaması gerekir.

5. SMARTJOURNAL Dergisi’ne yayınlanması için çalışma göndermek isteyenlerin, çalışmalarını http://www.smartofjournal.com adresinde yer alan YENİ ÜYE KAYDI oluşturarak, üye kaydı sonrasında ONLINE MAKALE GÖNDERME Menüsünden çalışmalarını göndermeleri gerekir.

6. Yayınlanma aşamasında, yayınlanmaya değer bulunan çalışmaların yazar kısmına üyelikte kullanılan isim ekleneceğinden dolayı, yazarların, Makale Takip Sistemi’ne akademik etkinliklerini yürütürken kullandıkları isimleriyle üye olmaları gerekir.

7. Herhangi bir yazının SMARTJOURNAL Dergisi’nin elektronik sistemine eklenmesi, yazının yayınlanması için başvuru olarak kabul edilir ve yazının değerlendirilme süreci başlar.

8. Başvurunun yapılmasından yazının yayınlanması aşamasına kadar uzanan süreçteki bütün işlemler elektronik ortamda gerçekleşir.

9. Yayınlanması için SMARTJOURNAL Dergisi’ne gönderilen yazıların basım ve yayın hakları dergiye devredilmiş olur. Yayınlanan çalışmaların telif hakkını saklama ve koruma politikası doğrultusunda SMARTJOURNAL Dergine gönderilmiş çalışmalar, dergi yönetiminden izin alınmaksızın bir başka yayın organında yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. SMARTJOURNAL Dergisi, yayınlamış olduğu metinleri yaygınlık sağlamak adına indekslenme ve sosyal medya gibi çeşitli mecralarda yayınlayabilir.

10. SMARTJOURNAL Dergisi’ne gönderilmiş yazılardan kaynaklanması muhtemel herhangi bir yasal, hukuksal, ekonomik ve etik sorumluluk, söz konusu yazı yayınlanmış olsa bile yazarlarına aittir. Dergi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.

11. SMARTJOURNAL Dergisi’nin yayın dili Türkçe veya İngilizce öncelikli olmak üzere tüm dünya dilleridir.

12. SMARTJOURNAL dergisine yüklenmiş olan çalışmalar, yayınlanmadan önceki herhangi bir aşamada, yazar tarafından geri çekilmek istenebilir. Geri çekme nedeni aranmaksızın, yazarın talep ve isteği doğrultusunda çalışma yazara iade edilir. Ancak yayınlanmış olan çalışmaların yayından kaldırılması talebi kabul edilemez.

Dergi Web Adresi: http://www.smartofjournal.com/Anasayfa.aspx

Dergi Mail Adresi: editorsmartjournal@gmail.com

Editör: Prof. Dr. Anatoliy LOGİNOV & Assoc. Prof. Dr. Ekaterina YAGAFOVA

Taras Schevchenko University, Luhansk/Ukraine

İletişim : +90 539 673 66 66 & +90 543 373 80 81 (Whatsapp)


Advanced Search


Announcements

    SMARTJOURNAL AĞUSTOS SAYISI YAYIN KABUL ETMEKTEDİR

    SMARTJOURNAL 

    Nisan sayısı için yayın kabulune başlamıştırAddress :İstanbul Kültür Üniversitesi, İİBF, İstanbul/Türkiye
Telephone :+90 539 673 66 66 & +90 543 373 80 81 (WhatsApp & Fax :
Email :editorsmartjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri